Wspólnota św. Józefa powstała 26. X. 1994 roku i liczyła 12 osób. Obecnie liczy 193 osoby w Polsce. Założyciel również założył wspólnotę św. Józefa w Niemczech, Austrii, Kanadzie i Jerozolimie. Wszystkie wspólnoty są pod opieką kościoła i mają swoich opiekunów- kapłanów. W Polsce istnieje 9 rot w różnych miastach. W Koronowie działa rota I, która liczy 11 osób i współpracuje z kościołem i jest pod opieką kapłana.

Codziennie prowadzimy przed Mszą świętą różaniec i litanię do św. Józefa, a w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów, a po Mszy świętej mamy godziną adorację. W każdą środę o godzinie 18:00 spotykamy się na wspólnej modlitwie, którą kończymy Apelem. Do Bractwa św. Józefa wstąpiło od nas 5 osób w sanktuarium św. Józefa w Częstochowie w którym co roku uczestniczymy 19 marca na odpuście. Cała wspólnota w Polsce spotyka się na rekolekcjach, które odbywają się w różnych miastach. Wspólnotę obowiązuje oprócz modlitwy brewiarz dla świeckich.

Modlitwa do św. Józefa

Święty Józefie, miłośniku Jezusa i Maryi, uproś mi tę łaskę, abym coraz goręcej, z całego serca kochał Twego przybranego Syna i Jego dziewiczą Matkę. Święty Józefie, uproś mi łaskę, abym - jak Ty - umiał łączyć życie czynne z głębokim życiem modlitwy. Święty Józefie, szczęśliwy Opiekunie Jezusa i Maryi Niepokalanej, przez Twoją czystość proszę Cię, strzeż mojej czystości. Święty Józefie, Patronie wahających się w wyborze, ratuj stojących nad przepaścią zła i oświecaj powołanych do służby Chrystusowi. Święty Józefie, któryś skonał na rękach Jezusa i Maryi, uproś mi łaskę szczęśliwej śmierci. Niech Jezus i Maryja towarzyszą mi w chwili konania, a ostatnimi moimi słowami niech będą najsłodsze Imiona: Jezus, Maryja i Józef!. Amen.