ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA I SPOTKANIA:
* w poniedziałek 13 sierpnia  o godz. 2000 w Bazylice NABOŻEŃSTWO
   FATIMSKIE. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. Zwracamy się również
   z prośbą, by Figurę Matki Bożej poniosły członkinie Legionu Maryi;
* we wtorek 14 sierpnia po mszy świętej wieczornej odprawimy Nabożeństwo
  do Św. Maksymiliana Marii Kolbego z uczczeniem jego relikwii;

* w czwartek po mszy wieczornej  spotkanie Wspólnoty Domowników Boga;

* w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 do 1800 w Bazylice.

ZAPRASZAMY NA KONCERTY:

Dziś w niedzielę 12 sierpnia o godz. 1900 kolejny koncert z cyklu
„Zjednoczeni muzyką”. Zagra dla nas Pomorski Duet Wiolonczelowy oraz   Krzysztof Karcz (na organach) z Bielska-Białej.
Za tydzień w niedzielę 19 sierpnia o godz. 1900 w Bazylice koncert ramach XX wieczorów kameralnych.  Zagrają: Cristiano Rizotto – organy /Brazylia – USA/
oraz Bogdan Kożuszko – akordeon /Ukraina/.

W soboty wakacyjne zapraszamy na dodatkowe msze święte, które odprawiamy
o godz. 1915 w Pieczyskach i Srebrnicy.

W środę 15 sierpnia nasza parafia przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Zapraszamy na msze święte, które odprawimy w Bazylice o godz. 800, 930 oraz o 1100 (suma odpustowa). Uwaga nie będzie w tym dniu mszy świętej o godz. 1230. Msza święta wieczorna zostanie odprawiona o godz. 1800 w kościele Św. Andrzeja. Po każdej mszy świętej poświęcimy pierwociny ziół, kwiatów i zbóż.  Zapraszamy także na kolejny FESTYN PARAFIALNY, który rozpocznie się po sumie odpustowej. W programie występy zespołów; poczęstunek; podobnie jak w roku ubiegłym – znakowanie rowerów (prośba z zabranie ze sobą dokumentu tożsamości oraz dowodu zakupu roweru). Na koniec festynu ok. godz. 1800 – 1900 koncert zespołu „Full Power Spirit” oraz zaśpiewa dla nas Pani Olga Szomańska. Zakończenie festynu ok. godz. 2000.
Bardzo dziękujemy współorganizatorom Festynu, którymi są Gmina Koronowo oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie.
Bardzo prosimy, aby w tym dniu nie wjeżdżać samochodami na teren plebanii oraz nie zastawiać bramy wjazdowej.

Bóg zapłać wszystkim darczyńcom festynu za ofiarowane dary.  Dziękujemy wszystkim, którzy będą obsługiwać festyn, jednocześnie zwracamy się z prośbą
o upieczenie ciast na festyn.

ZAPRASZAMY NA SPOWIEDŹ ŚWIĘTĄ PRZED ODPUSTEM;
w poniedziałek i wtorek od 1700 do 1800.

Kolekta  z dzisiejszej II niedzieli miesiąca przeznaczona będzie jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Nasza parafia pragnie zorganizować pielgrzymkę autokarową do Świebodzina, Paradyża,  Łagowa, Rokitna  w dniach 20-21-22-23 września 2018 r.
Osoby chętne na wyjazd prosimy o zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BIURO PARAFIALNE W TYM TYGODNIU BĘDZIE CZYNNE:
w poniedziałek  i piątek  od 1000 do 1200 oraz
we wtorek  od 1900 do 2000.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

* KUBIAK MATEUSZ  z Parafii Koronowo i
   WIŚNIEWSKA MONIKA  z Kamienia Krajeńskiego – zapowiedź I;

ZMARLI  NASI  PARAFIANIE:

* śp. + BARBARA MELLER  z ul. Konopnickiej w Koronowie. Przeżyła lat 79.
   Pogrzeb odbył się w środę 8 sierpnia;
* śp. + KRYSTYNA PIĄTKOWSKA  ze Stopki . Przeżyła lat 77.

Pogrzeb odbył się w czwartek 9 sierpnia;
* śp. + DARIUSZ POLASIK z ul. Bydgoskiej w Koronowie. Przeżył lat 46.
   Pogrzeb odbył się w sobotę  11 sierpnia;
* śp. + ZDZISŁAW ZAORSKI  ul. Nad Kanałem w Samociążku. Przeżył lat 84.
   Pogrzeb odbył się w sobotę 11 sierpnia.

Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…