1. W kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić:

* w poniedziałek – Św. Dominika, prezbitera, wspomnienie;
* we wtorek – ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA (Edyty Stein), DZIEWICY
I MĘCZENNICY, patronki Europy, święto;
* w środę – ŚW. WAWRZYŃCA, DIAKONA I MĘCZENNIKA, głównego patrona
diecezji, uroczystość;
* w czwartek – Św. Klary, dziewicy, wspomnienie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. diakona Emila Zieńko, który głosi dzisiaj do naszej wspólnoty parafialnej Słowo Boże.

3. Dziś w niedzielę 7 sierpnia o godz. 19:00 zapraszamy na koncert z cyklu: „Mariackie Wieczory Kameralne”. Kolejny koncert z tej edycji odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8:30 i 18:00.

5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od 17:00 do 18:00.

6. W sobotę 13 sierpnia bezpośrednio po mszy świętej wieczornej zostanie odprawione w Bazylice NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. Zwracamy się również z prośbą, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej nieśli w procesji Panowie ze Wspólnoty Żywego Różańca.

7. W sobotę 13 sierpnia o godz. 19:15 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta w Pieczyskach przy świetlicy na ul. Piaskowej.

8. Za tydzień w niedzielę 14 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii Kanonika Kapituły Koronowskiej ks. Leonarda Flisikowskiego, dawnego wikariusza naszej parafii, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich. Przez wiele lat ks. Leonard pracował w Rzymie w Kongregacji do spraw kanonizacyjnych. Ks. Leonard odprawi mszę świętą jubileuszową o godz. 12:30. Serdecznie zapraszamy.

9. W następny poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Już dziś zapraszamy na Msze święte, które zostaną odprawione w Bazylice o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 (suma odpustowa) oraz w kościele Św. Andrzeja o godz. 18:00. Zapraszamy również na Festyn Parafialny, który rozpocznie się po sumie. Jak w poprzednich latach zwracamy się z prośbą do gospodyń o upieczenie ciast. Prosimy również o pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu.

10. Przed uroczystością odpustową pragniemy odwiedzić osoby chore i starsze z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie tych osób w po mszy świętej lub w biurze parafialnym.

11. Zapraszamy na spowiedź świętą przed uroczystością odpustową w piątek
od godz. 17:00 do 18:00 oraz od godz. 19:00 do 20:00

12. Składamy serdeczne podziękowanie dyrekcji oraz pracownikom Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie za przyjęcie i podjęcie obiadem (w miniony poniedziałek) pielgrzymów z grupy chojnickiej, zdążającej pieszo na Jasną Górę. Koleje wie pielgrzymki tym razem rowerowe będą nocować w naszej parafii dzisiaj w niedzielę 7 sierpnia. W imieniu Parafii dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1 za przyjęcie pielgrzymów z Grupy Kaszubskiej na nocleg. Grupa Kociewska nocować będzie w budynkach parafialnych.

13. BIURO PARAFIALNE BĘDZIE CZYNNE W TYM TYGODNIU:
* we wtorek         od godz. 10:00 do 12:00
* we wtorek           od godz. 19:00 do 20:00
* w piątek              od godz. 10:00 do 12:00.

14. MIŁOSIERDZIU BOŻEMU POLECAMY:

• Śp. + ALEKSANDRA JAGIELSKA z ul. Paderewskiego w Koronowie.                                                                                                                                      Przeżyła lat 60. Pogrzeb odbył się w czwartek 4 sierpnia;
  • Śp. + EDWIN OŹMIŃSKI z ul. Paderewskiego w Koronowie.
    Przeżył lat 72. Pogrzeb odbył się w piątek 5 sierpnia;
  • Śp. + KRYSTYNA PAMUŁA z ul. Pomianowskiego w Koronowie.                                                                                                                                            Przeżyła lat 74. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 9 sierpnia o godz. 13:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Screenshot_2022-06-26-07-28-14-538_com.google.android.apps.photos.jpgFestyn parafialny 15.08IMG 20220626 103319Screenshot 2022 07 02 19 07 09 204 com.android.chrome

logotyp1  ffffff.jpg logo.png logotyp2 sygnet.png R.png logotyp4 centrum-wiez.jpg