W środę zapraszamy na NOWENNĘ DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY;
w czwartek po mszy świętej wieczornej na spotkanie Domowników Boga;
w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1700 do 1800.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
Ks. Michał i ks. Dawid odwiedzą chorych w piątek 14 grudnia, natomiast ks. Mariusz i ks. Proboszcz w sobotę 15 grudnia.

Dziś (w niedzielę) po godz. 1900 zadzwonimy do wszystkich zgłoszonych dodatkowo chorych i powiadomimy o dniu odwiedzin.
Prosimy o dalsze zgłaszenie osób chorych i starszych, które pragną przyjąć sakramenty.

Trwa coroczna akcja CARITAS – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.
Po mszach świętych w zakrystii można nabywać świece na stół wigilijny.
Do nabycia są również opłatki oraz kartki świąteczne.

Zapraszamy wszystkich na msze święte roratnie, które będą odprawiane w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 1800 w Bazylice oraz w sobotę o 830 w kościele Św. Andrzeja. Zapraszamy wszystkich starszych i młodszych oraz dzieci i prosimy, aby na msze święte roratnie przychodziły z lampionami.

W tegorocznym adwencie wzorem lat poprzednich podejmujemy dzieło pomocy żywnościowej dla potrzebujących. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogą podzielić się z innymi żywnością (suchym prowiantem). Żywność można składać do pojemnika przy wyjściu z Bazyliki. Za okazane serce i dobroć z góry dziękujemy.

Trwa również akcja KORONOWIANKI: „PODARUJ UŚMIECH NA ŚWIĘTA”.
Akcja ma na celu zbiórkę zabawek, ubrań, gier, książek, artykułów szkolnych, słodyczy…  Celem tej akcji jest wywołanie uśmiechu na twarzach najmłodszych mieszkańców Naszej Gminy. Dary można składać do przygotowanego i oznaczonego okazjonalnym plakatem kartonu, który znajduje się przy wyjściu z Bazyliki. Za wszelkie dobro w imieniu organizacji zbierającej dary składamy serdeczne podziękowanie.

Kolekta z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

Za tydzień po mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na wschodzie.

W tym tygodniu w domu parafialnym odbędą się spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Klasy III A i C – w poniedziałek o godz. 1645;

klasy III B i Awans – we wtorek o godz. 1645;

klasy III D i E – w środę o godz. 1645.

Młodzieżowa wspólnota KRĘGU BIBLIJNEGO zaprasza do obejrzenia rozważań adwentowych.

Można je zobaczyć na: youtubie, Facebooku oraz na stronie parafialnej.

LINK TUTAJ:

Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne:

- w poniedziałek i piątek od godz. 1000 do 1200
- we wtorek, środę od godz. 1900 do 2000

ZMARLI NASI PARAFIANIE:

śp. + EUGENIA POLASIK  z ul. Dworcowej w Koronowie. Przeżyła lat 79.
Pogrzeb odbył się we wtorek 4 grudnia;

śp. + DANUTA SOBCZAK  z ul. Konopnickiej w Koronowie. Przeżyła lat 79.
Pogrzeb odbył się w piątek 7 grudnia;

śp. +ZBIGNIEW BORGENAGEL  z ul. Tucholskiej w Koronowie. Przeżył lat 64.
Pogrzeb odbył się w piątek 7 grudnia;

śp. + ZYGMUNT BONIEK z ul. Bydgoskiej w Koronowie. Przeżył lat 76.
Pogrzeb odbył się w sobotę 8 grudnia;

śp. + MARIA BIELAWSKA  ze Stopki. Przeżyła lat 60.
Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia o godz. 1400;

śp. + ŁUKASZ MARKIEWICZ  z ul. Kamiennej w Samociążku. Przeżył lat 37.
Pogrzeb odbędzie się we wtorek 11 grudnia o godz. 1200.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

PROŚBA POLICJI !!!

POLICJA ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ O INFORMACJE DOTYCZACE OSÓB BEZDOMNYCH, KTÓRE POTRZEBUJĄ POMOCY.
Informacje przyjmowane są przez Komisariat Policji w Koronowie przez całą dobę
pod bezpłatnym numerem alarmowym 112  lub numerami telefonów:
52 382 06 00 / 52 382 06 10.

Adresy i numery telefonów schronisk dla osób bezdomnych w Bydgoszczy:

Schronisko przy Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn
ul. Fordońska 422