Zapraszamy:

* w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 830 i 1800;
* w czwartek po mszy świętej wieczornej na spotkanie Domowników Boga;
* w piątek od godz. 1700 do 1800 na Adorację Najświętszego Sakramentu (w bazylice).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W listopadzie po mszach świętych polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych z wypominek.

Dzisiejsza kolekta (z drugiej niedzieli miesiąca) przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy nasze podziękowanie. Bóg zapłać.

Przeżywamy dziś w Polsce Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym. W następną niedzielę po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

Kolekta z następnej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Wspólnota Domowników Boga organizuje wyjazd do kina na film pt.: „Nieplanowane”. Wspólny wyjazd autokarem do kina odbędzie się w następny poniedziałek 18 listopada. Zbiórka o godz. 1745 na placu przy Hali Sportowej. Koszt wyjazdu 27 zł (cena za autobus i bilet do kina). Zapisy w zakrystii po mszach świętych.

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości Urząd Miasta i Gminy Koronowo oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, zapraszają na II Koronowski Koncert „DLA NIEPODLEGŁEJ”.
Koncert odbędzie się dziś w niedzielę 10 listopada 2019 r. o godz. 1800 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Koronowie.

Zapraszamy na obchody:
NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w dniu 11 listopada 2019 r.

Program święta: o godz. 1000 – piknik patriotyczny, o godz. 1215 – złożenie wiązanek na cmentarzu parafialnym przy grobie powstańców, godz. 1245 – uroczystość na Placu Zwycięstwa, o godz. 1400 – Uroczysta Msza Święta w Bazylice Koronowskiej, po mszy świętej (również w bazylice część artystyczna). Serdecznie wszystkich zapraszamy.

BIURO PARAFIALNE W TYM TYGODNIU BĘDZIE CZYNNE:
- we wtorek od godz. 1000 do 1200
- w środę od godz. 1900 do 2000

- w piątek od godz. 1000 do 1200

Przypominamy o możliwości przeżycia WEEKENDU DLA NARZECZONYCH
po którym uzyskać można zaświadczenie o odbytym kursie przedmałżeńskim.

Termin weekendu to 15 -17. 11.2019 r. Szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej.

ZMARLI NASI PARAFIANIE:

Śp. + IRENEUSZ PUBANC z ul. Bukowej w Koronowie. Przeżył lat 60.
Pogrzeb odbył się we wtorek 5 listopada;

Śp. + HENRYK ŻYTA z ul. Wyczółkowskiego w Koronowie. Przeżył lat 75.
Pogrzeb odbył się w środę 6 listopada;

Śp. + STANISŁAW TOMASZEWSKI z ul. Sobieskiego w Koronowie.
Przeżył lat 81. Pogrzeb odbył się w piątek 8 listopada;

Śp. + HENRYKA MAJEWSKA z ul. Bukowej w Koronowie. Przeżyła lat 85.

Pogrzeb odbył się w piątek 8 listopada;

Śp. + RYSZARD PASECKI z Nowego Dworu. Przeżył lat 78.

Pogrzeb odbył się w piątek 8 listopada w parafii pw. św. Antoniego w Bydgoszczy;

Śp. + BERNADETA LUBIEWSKA z Nowego Dworu. Przeżyła lat 82. Pogrzeb odbył się w sobotę 9 listopada;

Śp. + MAŁGORZATA POLASIK z Placu Zwycięstwa w Koronowie.

Przeżyła lat 64. Pogrzeb odbędzie się w środę 13 listopada o godz. 1100.

ZMARŁ RÓWNIEŻ nasz były wikariusz  śp. Ks. JACEK POŁOM.
Przeżył lat 50. Jego pogrzeb odbył się w Śliwicach w miniony piątek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…