1. W kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzili wspomnienia i uroczystość:
* we wtorek – Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych;
* w czwartek – Św. Filipa Neri, prezbitera;
* w przyszłą niedzielę – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, uroczystość.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

2. We wtorek 24 maja o godz. 19:00 z racji dni krzyżowych zapraszamy mieszkańców Nowego Dworu, Okola i Pieczysk na Nabożeństwo Majowe przy tamtejszych kaplicach. W łączności z nabożeństwem majowym odmówione zostaną modlitwy o urodzaje.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
o godz. 8:30. O godz. 17:30 do Bazyliki zapraszamy Róże Żywego Różańca
na wspólną modlitwę różańcową, na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo majowe oraz na mszę świętą wieczorną o godz. 18:00     i konferencję (po mszy świętej).

4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy brali udział w dniu wczorajszy w Dekanalnym Kongresie Różańcowym. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w jego organizację i przebieg.

5. W czwartek po mszy świętej wieczornej spotkanie DOMOWNIKÓW BOGA.

6. W piątek ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU od 17:00 do 18:00.

7. W sobotę 4 czerwca br. odbędzie się spotkanie młodych na POLACH LEDNICKICH. Wyjazd 4 czerwca przy Dębie na ul. Bydgoskiej o 9:00.
Powrót w niedzielę 5 czerwca ok. godz. 3:00. Koszt wyjazdu wynosi 80 zł. Zapisy, deklaracje i bliższych informacji udziela ks. Paweł.

8. Dziś w niedzielę 22 maja o godz. 15:00 na Górze Św. Jana zostanie odprawiona Msza Święta i Nabożeństwo Majowe. Po mszy świętej zapraszamy na koncert orkiestry dętej MGOK, na wystąpienia gości (wspomnienia i przedstawienie planów „ożywienia Grabiny”) oraz poczęstunek, na który zapraszają Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Dworu, Okola i Stopki. Zapraszamy wszystkich w imieniu Urzędu naszego Miasta i Gminy Koronowo, Sołectw oraz Parafii.

9. W następną niedzielę 29 maja 2022 r. o godz. 13:30 w naszej Bazylice odbędzie się KONCERT EDUKACYJNY. W koncercie zagrają: na klernecie Borys Biniecki i Maja Marek; na altówce Jadwiga Stanek, Urszula Kowal i Zuzanna Wiśniewska; na harfie Maria Lewandowska. Serdecznie zapraszamy.

10. Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Sołtysem ze Starego Dworu organizuje wyjazd do Częstochowy, Bałtowa, Świętego Krzyża, Sandomierza, Skarżyska Kamiennego. Termin wyjazdu 2 – 5 czerwiec br. Bliższych informacji udzielamy
w zakrystii.

11. Gościmy dziś w naszej parafii Siostry Florentynę i Krzysztofę ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, które przybliżą nam charyzmat swojego Zgromadzenia.

12. BIURO PARAFIALNE BĘDZIE CZYNNE:
* we wtorek od godz. 10:00 do 12:00;
* w środę    od godz. 19:00 do 20:00;
* w piątek    od godz. 10:00 do 12:00.

13. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBE:
* MURYN ŁUKASZ z Parafii w Kołaczkowie i
BEM EWA z Parafii w Kołaczkowie – zapowiedź II;
* NATYWA RADOSŁAW z Parafii Koronowo i
HARTWICH WERONIKA z Parafii Wtelno – zapowiedź II;
* STRUŻEWSKI DAWID z Parafii Łąsko Wielkie
TOMASZEWSKA MAŁGORZATA z Parafii Łąsko Wielkie – zapowiedź I;
* ŻUKOWSKI MAREK z Osielska i
ŻUKOWSKA NATALIA (zd. Skrzeszewska) z Osielska – zapowiedź I.

14. MIŁOSIERDZIU BOŻEMU POLECAMY ZMARŁYCH:

• Śp. + KRZYSZTOF BŁOCH z ul. Witosa w Koronowie. Przeżył lat 68.
    Pogrzeb odbył się we wtorek 17 maja;
  • Śp. + ZDZISŁAW SOBECKI z ul. Bydgoskiej w Koronowie. Przeżył lat 68.
    Pogrzeb odbył się w sobotę 21 maja;
  • Zmarł Proboszcz Parafii w Niewieścinie
    Śp. + Ks. ANDRZEJ DANIELSKI. Przeżył lat 56.
    Pogrzeb odbył się w czwartek 19 maja w Niewieścinie.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Dzień św. Jana Nepomucena 22.05Wyjazd na Lednicę 04.06 Koncert Edukacyjny 29.05Pomoc Ukrainie wojna III 2022

Ministranci I 2021Żywy_Różaniec.jpgKrąg Biblijny X 2021r. screenRozmiłowani w Panu

logotyp1  ffffff.jpg logo.png logotyp2 sygnet.png R.png logotyp4 centrum-wiez.jpg