OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
18.08.2019

W kalendarzu liturgicznym wspominać będziemy:

We wtorek – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona diecezji;

W środę – Św. Piusa X, papieża;

W czwartek – Najświętszą Maryję Pannę Królową;

W sobotę – ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA, święto.

Zapraszamy na msze święte w dni powszednie, które odprawiamy w kościele
Św. Andrzeja o godz. 830 oraz w Bazylice o godz. 1800.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Msze święte niedzielne odprawiane są w Bazylice o godz. 800, 930, 1100 i 1230 oraz w kościele filialnym pw. Św. Andrzeja o godz. 1800.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 830 i 1800.

W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie Domowników Boga.

W piątek w Bazylice ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (od 1700 do 1800).

Zapraszamy dziś w niedzielę 18 sierpnia na koncert w ramach „XXI MARIACKICH WIECZORÓW KAMERALNYCH”. O godz. 1900 w Bazylice zagrają na organach i puzonie Michał i Wojciech Kopycińscy z Lublina.
Za tydzień w niedzielę 25 sierpnia o godz. 1900 koncert z cyklu „ZJEDNOCZENI MUZYKĄ”. Zagrają: Frantisek Vanicek – organy (Republika Czeska), Maciej Drapiński – akordeon (Bydgoszcz), Krzysztof Biernacki – klarnet (Bydgoszcz).

Informujemy, że w sierpniu (w soboty o godz. 1915) odprawiamy dodatkowe msze święte w Pieczyskach i Srebrnicy.

Ks. Bp Ryszard Kasyna z dniem 20 sierpnia odwołuje z naszej parafii dwóch księży
wikariuszy: ks. Mariusza Skrzypka, który zostaje skierowany do pracy w Starogardzie Gdańskim i ks. Michała Choszcza, który zostaje skierowany do pracy w Świeciu. Bóg zapłać za trzyletnią posługę w naszej parafii. Życzymy obfitych Bożych łask na nowych placówkach. Jednocześnie informujemy, że z dniem 20 sierpnia rozpoczną posługę w naszej parafii dwaj nowi księża: ks. Kamil Kowalewski oraz ks. Adam Chyła. Nowych księży powitamy w następną niedzielę.

BIURO PARAFIALNE W OKRESIE WAKACYJNYM JEST CZYNNE:

we wtorek i piątek od godz.
1000 do 1200 oraz
w środę wieczorem od godz.
1900 do 2000.

ZMARLI NASI PARAFIANIE:

Śp. + MARIA GAJEWSKA z Placu Zwycięstwa w Koronowie. Przeżyła lat 88.
Pogrzeb odbył się we wtorek 13 sierpnia;

Śp. + WALERIAN SMOTER z ul. Konopnickiej w Koronowie. Przeżył lat 82.
Pogrzeb odbył się w piątek 16 sierpnia;

Śp. + MARZENNA HEISE z ul. Pieczyska w Koronowie. Przeżyła lat 67.
Pogrzeb odbył się w piątek 16 sierpnia;

Śp. + RADOSŁAW ROSOLAK z ul. Paderewskiego w Koronowie. Przeżył lat 37.
Pogrzeb odbył się w sobotę 17 sierpnia.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ I FESTYNIE PARAFIALNYM.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w uroczystościach odpustowych naszej parafii. Dziękujemy także za udział w festynie odpustowym, który miał miejsce dnia 15 sierpnia 2019 r. Parafia składa podziękowanie na ręce wszystkich Urzędów
i Instytucji Naszego Miasta: Urzędu Miasta i Gminy Koronowo, Domu Kultury, Zakładu Karnego, Policji, właścicieli zakładów pracy, sklepów i wszystkich instytucji jak również osób prywatnych, które wsparły organizację naszego festynu. Dziękujemy wszystkim zespołom za ich występy. Bóg zapłać wszystkim gospodyniom za ofiarowane ciasta. Jak w poprzednich latach szczególne podziękowanie kierujemy w stronę grup parafialnych: „Domowników Boga”, „Młodzieżowego Kręgu Biblijnego”, „Legionu Maryi”, „Domowego Kościoła” oraz wszystkich pozostałych osób za przygotowanie i przeprowadzenie festynu. Jeszcze raz wszystkim za okazane dobro i serce bardzo dziękujemy.