DOMOWNICY BOGA

Jesteśmy formacyjną wspólnotą ewangelizacyjną. Nasza wspólnota powstała w 2015 roku po przeprowadzonym w parafii Seminarium Odnowy Wiary i przyjęła nazwę związaną z parafią: Dom Wniebowzięcia NMP w Koronowie.

Spotykamy się w każdy czwartek. Spotkanie rozpoczynamy Mszą świętą, następnie uczestniczymy w modlitwie wspólnotowej, konferencji oraz dzielimy się osobistym doświadczeniem wiary w oparciu o program formacyjny (podręczniki formacyjne). We wspólnocie służymy sobie nawzajem posługując w diakoniach: liturgiczn

Żyjąc życiem parafii angażujemy się przygotowanie liturgii Mszy świętej, nabożeństw, organizowanie Terenowej Drogi Krzyżowej, festynu parafialnego, czuwań, adoracji Najświętszego Sakramentu, uczestniczymy w przygotowaniu do sakramentów (m.in. rekolekcje GPS przed bierzmowaniem, Weekendy dla Narzeczonych), posługujemy przy Seminariach Odnowy Wiary w sąsiednich parafiach, włączamy się w akcje charytatywne dla parafian, organizujemy wyjazdy do kina na filmy o tematyce religijnej.ej, modlitewnej, technicznej, muzycznej, charytatywnej i świętowania.

Członkowie wspólnoty uczestniczą w rekolekcjach, warsztatach, projektach, dniach skupienia organizowanych przez Dom Formacyjny w Bysławku, Pelplinie i Białogórze.

Od 2015 roku Pasterzem Domu jest proboszcz parafii ks. Ryszard Hirsz, a obecnie opiekę nad wspólnotą pełni wikariusz

ks. Kamil Kowalewski.

Jeśli pragniesz wzrastać w wierze, żyć wiarą żywą i służyć parafii zapraszamy Cię na nasze cotygodniowe spotkania w

czwartki.