1. Msze święte od poniedziałku do soboty będą odprawiane o godz. 8:30
    w kościele Świętego Andrzeja i Bazylice oraz o godz. 18:00 w Bazylice.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiane są w łączności z Mszą świętą wieczorną. Dziękujemy wszystkim, którzy gromadzą się na modlitwie przy kaplicach przydrożnych. Informujemy, że nabożeństwa te odprawiane są o godz. 18:00 (z wyjątkami podanymi poniżej).
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni krzyżowe. W tych dniach pragniemy odprawić modlitwy błagalne o urodzaje przy kaplicach w poszczególnych miejscowościach naszej parafii. Zapraszamy na wspólną modlitwę w poniedziałek o godz. 19:00 w Okolu, Starym Dworze i Samociążku. We wtorek o godz. 19:00 w Nowym Dworze i Pieczyskach. We wtorek nabożeństwo błagalne o urodzaje zostanie odprawione również wieczorem w bazylice. Na zakończenie mszy świętej udamy się w procesji modlitewnej do krzyża misyjnego na placu przed bazyliką.
  4. W środę nasza parafia przeżywać będzie dzień łączności modlitewnej z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00; o 17:30 w czasie adoracji wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji kleryków i moderatorów naszego Seminarium; o godz. 18:00 msza święta, którą zakończy błogosławień-stwo Prymicyjne Ks. Pawła Dułaka, naszego Wikariusza.
  5. W środę tradycyjnie odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek 13 maja przypada rocznica objawień fatimskich; zapraszamy na
    mszę świętą wieczorną po której odprawione zostanie NABOŻEŃSTWO
    FATIMSKIE; zwracamy się z serdeczną prośbą, aby figurę Matki Bożej w
    czasie procesji poniosła Wspólnota Świętego Józefa, prosimy również o
    przyniesienie świec na procesję.
  7. W piątek 14 maja zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie
    się o godz. 19:00 w Bazylice.

8. OGŁOSZENIE O BADANIACH LEKARSKICH.
    W dniu 13 maja 2021 r. (czwartek) od godz. 14:00 w przychodni lekarskiej
    NZOZ „TAMED” w Koronowie przy ul. Paderewskiego 16, odbędą się odpłatne badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych tętniczych i żylnych, USG tarczycy, USG nerek, USG piersi, USG stawów oraz echo serca.
    Bliższe informacje udzielane są w przychodni.
  9. Informujemy, że poświęcenie figury ŚWIĘTEGO JANA NEPOMUCENA na Górze Św. Jana w Koronowie planowane jest na niedzielę 23 maja o godz. 15:00.
    Już dziś zapraszamy na mszę świętą oraz na poświęcenie nowej figury.
  10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

* GOŁEMBIEWSKI ANDRZEJ z Parafii Wtelno i
       KOPCZYŃSKA MARCELINA z Parafii Koronowo – zapowiedź II;
    * SZCZEPANIAK MATEUSZ z Parafii Koronowo i
       MAZUREK BEATA z Parafii Wielkie Łunawy – zapowiedź I.
  11. BIURO PARAFIALNE BĘDZIE CZYNNE W TYM TYGODNIU:

* we wtorek           11 maja od godz.    9:30 do 11:30
    * w środę                12 maja od godz.    9:30 do 11:30
    * w piątek                14 maja od godz. 9:30 do 11:30
  12. MIŁOSIERDZIU BOŻEMU POLECAMY ZMARŁYCH PARAFIAN:

• Śp. + KRYSTYNA BUZE z Nowego Dworu. Przeżyła lat 78.
    Pogrzeb odbył się we wtorek 4 maja;
  • Śp. + EDWARD NAWORSKI z ul. Objazdowej w Koronowie.
    Przeżył lat 74. Pogrzeb odbył się w piątek 7 maja;
  • Śp. + FELICJA OSTOJSKA z Bydgoszczy, była mieszkanka Koronowa.
    Przeżyła lat 83. Pogrzeb odbędzie się w Koronowie w środę 12 maja o 14:00;
  • Śp. + HANNA KOLASA z ul. Nakielskiej w Koronowie. Przeżyła lat 56.
    Pogrzeb odbędzie się w czwartek 13 maja o 10:00;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…