IMG 2486 kopia Kopiowanie

Wybrzmiało dzisiaj w nocy, w naszej Bazylice Koronowskiej, radosne ,,Alleluja”. To słowo zwiastuje nam ,,serce nowe i nowego ducha”
(Ez 36,26a). Bóg zapowiada ,,wieczyste przymierze” i potwierdza,
że uczestniczymy w tych Dniach w ,,niezawodnych łaskach” (Iz 55, 3b).

Chrystus Zmartwychwstały zajaśniał ponownie blaskiem siły, mocy
i odwagi. Zniweczył oścień śmierci oraz otworzył nam drogę do Ojca, który Go posłał. Wypełnił Pan swoje posłannictwo, dając nam nadzieję życia lepszego u boku Zbawiciela.

Płonący paschał, symbol Chrystusa, wskazuje, że najpełniejsze życie jest w Kościele i w Nim otrzymujemy łaskę po łasce. Pokropienie nowo poświęconą wodą chrzcielną jest prawdziwym przejściem przez Morze Czerwone i obmyciem z brudu grzechu. Komunia Święta pozwoliła nam zjednoczyć się z Boskim Zbawicielem. A procesja rezurekcyjna była wymownym znakiem opowiedzenia się za Bogiem i Jego Kościołem.

Życzymy wszystkim radosnego i błogosławionego przeżywania najważniejszych Świąt naszej wiary. Niech Chrystus, dzierżący zwycięski sztandar, zajaśnieje w naszych sercach i naszych rodzinach. Niech prawda
o klęsce Szatana obejmie wszystkie ulice, place i mieszkania naszego miasta
i wszystkich wiosek. Niech cała parafia przeżywa te Święta w spokoju, radości i miłości.

Na wzór św. Brata Alberta, patrona roku 2017, bądźmy dla siebie ,,dobrzy jak chleb”, a zajaśnieje nam Chrystus Zmartwychwstały.

Szczęść Boże!

Ks. Proboszcz Ryszard Hirsz