IMG 0445 kopia KopiowanieW ubiegłą niedzielę nasza wspólnota parafialna jak co roku wyruszyła na pieszą pielgrzymkę do Byszewy. Około 300 osób z naszej parafii postanowiło ruszyć do Królowej Krajny. Chcieliśmy wspólnie przeżyć odpust parafialny który był dla wspólnoty Byszewskiej bardzo wyjątkowy. 51 rocznica koronacji  Matki Bożej! Ten szczególny dzień uświetniła też obecność Prymasa Polski ks. abp.  Wojciecha Polaka i bp. pomocniczego Diecezji Pelplińskiej Wiesława Śmigla. Wszystko zwieńczyła Msza Święta której przewodniczył ksiądz arcybiskup. Zaraz po mszy została poświęcona nowo wybudowana kalwaria która znajduje się przy kościele. Galeria zdjęć !!!

7840 bW minioną sobotę  została odprawiona Msza Święta dożynkowa której przewodniczył ks. proboszcz Ryszard Hirsz. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Panu Bogu za udany zbiór plonów jednocześnie pamiętając o tych którzy ucierpieli w tegorocznych nawałnicach. Z tego też względu w tym roku odwołana była część artystyczna, a rolnicy udali się na mały poczęstunek przygotowany przez koło gospodyń wiejskich.

IS MG 6822 kopia KopiowanieZgodnie z zapowiedziami w zeszłą sobotę, wspólnota Kręgu Biblijnego razem z ks. Michałem i ks.dk. Patrykiem

zorganizowała kolejną edycję "Nocą daj się poprowadzić cystersom". Tym razem skupili się na ciekawostkach takich jak obrazy oraz krypty. Z całego serca chcemy podziękować wspaniałej młodzieży z Kręgu Biblijnego za ogromny wkład włożony w to przedsięwzięcie.

DSC 0122W dniach 21- 23 sierpnia wspólnota Kręgu Biblijnego wyjechała na wakacje do Gowidlina- rodzinnej miejscowości ich opiekuna ks. Michała. Wspólnie przeżyty czas na atrakcje typu: kino, basen, zwiedzanie domu do góry nogami czy zoo po raz kolejny bardzo zjednoczył wspólnotę. Młodzież pomimo że odpoczywała, nie zapomniała o relacji z Panem Bogiem . Wspólne modliwty i Msze Święte były dla nich priorytetem każdego dnia . Wspólnota wróciła zdrowa i szczęśliwa do Koronowa . Galeria zdjęć !!!!