IMG 8981 kopia KopiowanieJuż po raz kolejny w naszej parafii zorganizowany został bal wszystkich świętych. Udział wzięły dzieci, które przyszły przebrane za patronów. Dla każdego uczestnika czekały atrakcje . Na sam koniec dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w konkursie . Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc przy organizacji balu .

IMG 2983 kopia KopiowanieMszy Świętej  18 października o godzinie 17:00 przewodniczył Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Uroczystość ta jest świętem całej parafii, oraz księży kanoników, którzy są do niej przypisani. Kapituła istnieje już od 17 lat i była świadkiem wyniesienia kolegiaty koronowskiej do rangi Bazyliki mniejszej, co miało miejsce 5 marca 2011r.

rozaniec do granicDnia 7 października, Polacy na granicach całego kraju zebrali się aby wspólnie odmówić cztery części różańca świętego. W tej akcji wzięło udział wielu naszych parafian, którzy udali się na granicę aby wyprosić pokój dla całego świata. W kościele św. Andrzeja, o godzinie 14, także został odmówiony różaniec, uczestniczyły w nim osoby którym nie udało się wyjechać.

imagesJuż po raz kolejny młodzież z naszej parafii brała udział w diecezjalnym zjedzie maturzystów na Jasnej Górze, który w tym roku odbył się 25 września.