IMG 0133 kopia KopiowanieW dniach 30-31 lipca odbył się Jarmark Cysterski. Była to okazja do przybliżenia historii bitwy z Krzyżakami pod Koronowem. Nie zabrakło wielu atrakcji dla wszystkich.

Galeria zdjęć, kliknij tutaj!

RW wakacyjne miesiące trwa wzmożony ruch pielgrzymkowy na Jasną Górę. W naszej parafii gościliśmy cztery grupy pielgrzymów. Były to pielgrzymki piesze, jak również rowerowe.

Galeria zdjęć, kliknij tutaj!

DSC00092Nasza Bazylika kryje w sobie bardzo dużo historii oraz ciekawostek. Dlatego też po raz kolejny w piątkowy wieczór udało się zorganizować zwiedzanie pt. "Nocą daj się poprowadzić Cystersom". Dziękujemy młodzieży z Kregu Biblijnego za poprowadzenie i organizację tego wydarzenia, firmie EVENT SOUND za oświetlenie świątyni, Panu Organiście za koncert organowy oraz wszystkim za obecność.

Galeria zdjęć, kliknij tutaj!

IMG 20220713 191047ffffW czasie czerwcowego objawienia Matki Bożej zgromadziło się w Cova pięćdziesiąt osób. To one sprawiły, że wiadomość o objawieniach rozniosła się niemal po całym kraju. Przed rozpoczęciem objawienia, tj. 13 lipca słońce pociemniało i dało się odczuć miły, łagodny powiew. Niebo przecięła błyskawica i pojawiła się Matka Najświętsza. Tak jak i przy poprzednich objawieniach Franciszek widział Ma­ryję, ale jej nie słyszał. Tylko dziewczynki widziały Ją i słyszały.
Łucja zapytała:
- Czego Pani ode mnie żąda?
- Chcę, żebyście przyszły tutaj trzynastego dnia przyszłego miesiąca, żebyście nadal codziennie odmawiały różaniec na cześć Matki Bożej Różańcowej dla uproszenia pokoju na świecie i w intencji zakończenia wojny, bo tylko Ona może te łaski dla ludzi uzyskać.
- Chciałabym prosić, aby Pani nam powiedziała kim jest i uczyniła cud, żeby wszyscy uwierzyli, że nam się Pani napraw­dę ukazuje.
- Przychodźcie tutaj w dalszym ciągu co miesiąc. W paź­dzierniku powiem, kim jestem i czego chcę. Uczynię też cud, aby wszyscy uwierzyli.
Następnie Łucja przekazała Matce Bożej kilka próśb. Maryja powiedziała, że, aby te łaski otrzymać, trzeba odmawiać róża­niec. Dodała też:

- Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Cie­bie, za nawrócenie grzeszników i na zadośćuczynienie za grze­chy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

Przy ostatnich słowach Piękna Pani rozłożyła znowu ręce jak w dwóch poprzednich objawieniach, promień światła zdawał się przenikać ziemię i dzieci zobaczyły piekło. Później Łucja do­kładnie opisała to, co dzieci wówczas widziały... W tym samym objawieniu, najbogatszym w treści i konsekwencje, Matka Boża mówiła o swoim Niepokalanym Sercu, dawała pewne obietnice i ostrzeżenia wypływające z Matczynego Serca przepełnionego miłością do swoich dzieci.

Wizja piekła i Niepokalanego Serca Maryi stanowią dwie pierwsze części tajemnicy fatimskiej. Obie te części przez wiele lat nie były ujawniane, a trzecia część została złożona w Archiwum Watykańskim (obecnie już została ujawniona).

Wizja piekła, jaką pokazała Maryja dzieciom całkowicie zmieniła ich zachowanie. Ich dotychczasowe zabawy zeszły na dalszy plan. Mali pastuszkowie coraz bardziej uświadamiali sobie otrzymaną od nieba misję. Wspomnienia cierpień, jakie zobaczyli, pobudzały ich serca do du­chowej przemiany. Po ujawnieniu dzieciom tej tajemnicy Matka Boża prosiła ich: „Kiedy odmawiacie różaniec, po każdej dziesiątce mówcie: «O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”.

Po tych słowach nastała chwila ciszy, a potem Łucja zapytała:

- Pani nie życzy sobie ode mnie niczego więcej?

- Nie, dzisiaj nie...

I jak zwykle. Piękna Pani zaczęła unosić się w górę w stronę wschodu, aż zniknęła w nieskończonej odległości firmamentu.

Galeria zdjęć, kliknij tutaj!

logotyp1  ffffff.jpg logo.png logotyp2 sygnet.png R.png logotyp4 centrum-wiez.jpg